Your browser does not support JavaScript! Te zupy Cię rozgrzeją! - Najlepsze przepisy - Warzywne Inspiracje

Przepis na zupę – klucz do zdrowego jedzenia

Pożywna i szybka zupa to niezastąpiony posiłek. Jesienią i zimą wspaniale rozgrzewa organizm, a latem dostarcza witamin i innych substancji odżywczych zawartych w świeżych warzywach. Składniki do zup możemy czerpać nie tylko z przydomowego ogrodu czy zaufanego sklepu z warzywami. Jesienią wystarczy wycieczka do lasu. Podgrzybki, kurki, prawdziwki, maślaki tylko czekają, aby znaleźć się na naszych talerzach. Zupa grzybowa z prawdziwkami? Czemu nie? A może grzybowa z kurkami? Jedno jest pewne – wszystkie są niezwykle aromatyczne i nie potrzebują wielu dodatków, aby cieszyć na doskonałym smakiem. W dodatku, gotując zupę grzybową, możemy puścić wodze kulinarnej fantazji i postawić na różnorodność składników.

Grzybowa z dodatkami

Zupa grzybowa może oznaczać również szybką zupę. Jeśli chcemy przygotować danie obiadowe z fantazją w pół godziny, to zdecydujmy się na zupę grzybową z groszkiem i wędzonym dorszem. Taka szybka zupa z grzybami będzie miała na pewno oryginalny smak. Rodzina zapewne doceni naszą fantazję, gdy ugotujemy domownikom dyniową z grzybami. Czasem trudno powiedzieć, czy mamy do czynienia z grzybową z dodatkami, czy też to właśnie grzyby są składnikiem innej zupy. Wątpliwości nie będzie jednak, jeśli ugotujemy inną szybką zupę w postaci Krupniku z kaszą pęczak i suszonymi grzybami. Smak grzybowy w połączeniu z rosołem znajdziemy w klasycznym rosole z kury z pulpecikami z fasoli z suszonymi grzybami.

Jeszcze inaczej smakują zupy grzybowe w połączeniu z rybami (np. zupa z łososiem). 

Ryby i grzyby – zgrany duet

Białą zupę grzybową z rybą podaje się w niektórych domach na święta Bożego Narodzenia. Dlaczego biała zupa rybna? Oczywiście ze względu na jej kolor. W zupie rybnej z grzybami mogą znaleźć się takie ryby, jak: dorsz, łosoś, szczupak czy pstrąg. Rybę możemy podać do białej zupy rybnej w nieoczywisty sposób – przygotować np. ze szczupaka pulpeciki i dodać je do tej potrawy. Całość oczywiście zabielamy słodką śmietanką. Zupa z łososiem to kolejny pomysł na danie obiadowe. Pamiętajmy, aby wybierać dobrej jakości ryby. Ze względu na sporą zawartość tłuszczu, zupa z łososiem jest syta. Możemy ją dodatkowo połączyć z ziemniakami. Wbrew pozorom, to też jest szybka zupa. Czym przyprawić zupę z łososiem? Na pewno będzie tu pasował czosnek, chili i pieprz ziołowy. Zupę z łososiem możemy także przygotować w formie kremu, jako dodatek sprawdzi się wtedy mleczko kokosowe.