Czy wiesz, że w trosce o ekosystem Bonduelle stosuje alternatywne metody upraw? Natura to nasza najcenniejsza wartość, dlatego chronimy ją na wiele sposobów.

Chronimy glebę i bioróżnorodność

W Bonduelle wiemy, że podstawą zrównoważonej produkcji jest szacunek do naturalnych zasobów: powietrza, wody i gleby. Od wielu lat pokazujemy, że wydajne rolnictwo może być również ekologiczne, zdrowe i bezpieczne dla bioróżnorodności.

Nasze zobowiązania wobec planety wypełniamy stale wprowadzając innowacje na każdym etapie produkcji. Współpracujący z nami rolnicy stosują praktyki zgodne z Kartą Agronomiczną Bonduelle, która definiuje najlepsze praktyki upraw z troską o glebę i bioróżnorodność. Promujemy UTU: Uproszczoną Technikę Uprawy. To technika, która pozwala na stosowanie płodozmianu czyli wieloletniego systemu zagospodarowania gruntów ornych. Dzięki temu z każdym rokiem ziemia staje się coraz bardziej żyzna, a ilość chwastów – ograniczona. Podczas całego cyklu wzrostu naszych warzyw stosujemy też podlewanie kropelkowe. To nie tylko sposób na mądre gospodarowanie wodą, ale również bardziej efektywne i bezpieczne dla roślin nawadnianie. Podlewanie kropelkowe sprawia, że rośliny są chronione przed rozwojem wielu chorób. Mniej chorób i chwastów oznacza również ograniczenie stosowania środków ochrony roślin.