Czy wiesz, że metal, z którego powstają puszki Bonduelle, nadaje się do recyklingu… bez końca? To jedno z wielu rozwiązań, które stosujemy, aby nasze opakowania były jak najbardziej przyjazne dla środowiska.

Stawiamy na zrównoważone opakowania

Chcemy, aby opakowania Bonduelle do 2025 r. w całości nadawały się do recyklingu lub upcyklingu. Jak to robimy? Do produkcji naszych puszek wykorzystujemy wyłącznie metal, który nadaje się do recyklingu bez końca. Zachęcamy naszych klientów do sortowania odpadów, dzięki czemu możemy zachować tzw. pętlę materiałową: z naszych puszek powstaną kolejne przedmioty. I tak… bez końca! Dlatego na naszych puszkach znajdziesz oznaczenie “Recykling bez końca”.

Codziennie testujemy nowe rozwiązania, aby zbliżyć się do realizacji naszego celu. Ograniczamy użycie plastiku wprowadzając opakowania, które zawierają nawet do 40% mniej włókien polipropylenowych, stosujemy też opakowania kartonowe. Zrównoważone opakowania to również specjalne etykiety, a nawet biodegradowalny tusz do druku na opakowaniach.