Czytaj etykiety

Czytaj etykiety… na zdrowie!

Czy na Twojej liście noworocznych postanowień znalazły się zdrowe nawyki? Doskonale! W takim razie niech jednym z nich będzie… czytanie etykiet. Tak! To ważny element zdrowego trybu życia – wybieraj mądrze i ciesz się tym, co dla Ciebie najlepsze!

Pestycydy, dodatki do żywności, a nawet opakowania – to wszystko może wpływać na Twoje zdrowie i samopoczucie. Dlatego warto uważnie czytać etykiety – im krótszy i bardziej zrozumiały skład, tym lepiej dla Ciebie. Co zatem wybrać?

Zacznij od opakowania

Jeśli chcesz mieć zawsze pod ręką swoje ulubione warzywa w spiżarni, zwróć uwagę na puszki. Ważne, aby metal, z którego są zrobione, nie zawierał BPA. Bisfenol A (BPA) to związek chemiczny wykorzystywany powszechnie do produkcji opakowań, uznany jednak został za nieobojętny dla ludzkiego organizmu. Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: puszki Bonduelle nie zawierają BPA. Możesz mieć więc pewność, że jesz zdrowo!

Zwróć uwagę na warzywa bez pozostałości pestycydów

Zastanawiasz się, czy to w ogóle możliwe, aby takie znaleźć? Nic prostszego: sięgnij po groszek i kukurydzę od Bonduelle. Znak „Bez pozostałości pestycydów” oznacza, że każda partia naszego Groszku Tradycyjnego i Kukurydzy Złocistej jest przebadana w akredytowanych laboratoriach zewnętrznych, gdzie weryfikowany jest brak pozostałości cząsteczek kilkuset różnych pestycydów. Wybierając te produkty dbasz więc nie tylko o swoje zdrowie, ale również o naszą planetę. Można? Można!

Uważaj na cukier

Jest dodawany nawet do produktów powszechnie uważanych za zdrowe, na przykład do kukurydzy. Są jednak zdrowe wyjątki! Kukurydza Bonduelle jest naturalnie słodka, ponieważ wybieramy jej najsłodszą i najsmaczniejszą odmianę – Sweet & Crisp. A do tego wyrasta z ziaren bez GMO, czyli niemodyfikowanych genetycznie. 

Spójrz na skład produktu

Im krótsza i bardziej zrozumiała lista składników, tym lepiej dla Ciebie. Przykład? Sięgnij po Kaszetkę z cukinią do gotowania. Co znajdziesz w środku: kaszę jaglaną 50%, bulgur z zielonego groszku 15%, kaszę orkiszową 13%, cukinię suszoną 8,1%, szpinak suszony 5,1%, groszek zielony suszony 5,1%, pomidory suszone 2% i czosnek suszony 1%. I wszystko jasne!