Your browser does not support JavaScript! Fasolka szparagowa z jajkiem sadzonym - Najlepszy przepis - Warzywne Inspiracje

Składniki

Kup online w swoim ulubionym sklepie

Przygotowanie

1

Fasolka szparagowa z jajkiem sadzonym - Krok 1

Obrać czosnek i drobno posiekać.

2

Fasolka szparagowa z jajkiem sadzonym - Krok 2

Rozgrzać na patelni jedną łyżkę masła. Wrzucić posiekany czosnek i krótko przesmażyć. Dodać fasolkę szparagową (bez wcześniejszego rozmrażania) i smażyć 3 minuty.

3

Fasolka szparagowa z jajkiem sadzonym - Krok 3

W tym samym czasie na drugiej patelni rozgrzać pozostałe masło. Wbić jajka. Zmniejszyć płomień i smażyć do momentu, aż białko się zetnie. Nabrać łyżką masło ze smażenia jajek i polać żółtka. Czynność powtórzyć. Żółtko powinno lekko zgęstnieć.

4

Fasolka szparagowa z jajkiem sadzonym - Krok 4

Przygotować dwa talerze. Rozłożyć na nich fasolkę, a na nią delikatnie przełożyć jajka. Posypać solą i świeżo zmielonym pieprzem.

:)

Fasolka szparagowa z jajkiem sadzonym

www.warzywneinspiracje.pl
Autor: Anna Warzecha

Czy wiesz, że...

Fasolka szparagowa pochodzi z Ameryki, gdzie jest hodowana od ponad 7000 lat. Jej pierwsze ślady uprawy znaleziono na obszarze dzisiejszych stanów Utah i Arizona w Stanach Zjednoczonych, ale szeroko uprawiano ją także w krajach Ameryki Środkowej i Południowej jak Meksyk, Peru, Boliwia czy Ekwador. Do Europy dotarła za sprawą hiszpańskich żeglarzy, gdzie spopularyzowała się dopiero w XVI wieku, głównie we Francji, gdzie ceniono ją ze względu na jej właściwości odżywcze. Obecnie uprawiana jest w prawie wszystkich krajach świata. W Polsce występują dwie odmiany fasolki szparagowej – delikatna żółta oraz bardziej wyrazista w smaku zielona. (więcej)

Napisz komentarz

Oceń przepis:

Warzywne Inspiracje

Warzywne Inspiracje to miejsce tworzone przez Bonduelle i blogerów kulinarnych. Jako miłośnicy różnorodnej kuchni opartej o produkty roślinne wierzymy, że każdy znajdzie tu swoje ulubione przepisy.

Zobacz więcej

Kup produkty Bonduelle online w swoim ulubionym sklepie.

Przejdź do sklepu