Pomysł na urodzinowe śniadanie – naleśnik dutch baby z burratą i groszkiem

Naleśnik holenderski dutch baby z burratą i groszkiem

Składniki

Do przygotowania idealnego, puszystego ciasta na holenderski naleśnik potrzebne ci będą:

  • 1 łyżka masła,
  • ½ szklanki mąki,
  • ½ szklanki mleka,
  • 2 jaja,
  • ½ łyżeczki soli.

Takie ciasto możesz wykorzystać z naszym nadzieniem z groszkiem Bonduelle i burratą lub zaszaleć i stworzyć własną pyszną wariację z innymi mrożonkami Bonduelle.

Dodatki do dutch baby na słono

Potrzebne ci będą:

  • 1 kulka burraty,
  • ½ szklanki rozmrożonego groszku Już Przygotowane Na Parze Bonduelle,
  • kilka plasterków szynki parmeńskiej,
  • pokrojone w kawałki żółte pomidory lub pomidorki koktajlowe,
  • kilka gałązek mięty,
  • sól, pieprz, oliwa,
  • sok i skórka z połowy cytryny.

Jeśli jadasz wegańsko, możesz zrezygnować z szynki parmeńskiej i zastąpić ją np. bezmięsnym salami lub inną „wędliną” wege z dużą ilością wędzonej papryki.

Zobowiązania
Bonduelle

http://Zobowiązania%20przepis Tak smakuje dobro

Niektórzy nazywają go wariacją na temat naleśnika, inni rodzajem omleta. Nie ważne jednak, jak zaklasyfikujemy dutch baby, ten holenderski przysmak idealnie sprawdzi się na śniadanie. Możesz przygotować go dla siebie, dziecka, przyjaciół albo miłości swojego życia. Doskonale sprawdzi się jako danie na urodzinowe śniadanie niespodziankę, a nawet jako śniadanie do łóżka! Zaimponuj bliskim i spróbuj poeksperymentować w kuchni. Nie obawiaj się, nasz pomysł na dutch baby to przepis, któremu podoła praktycznie każdy!

Przepis na dutch baby na słono – z burratą i groszkiem

Dutch baby z burratą i groszkiem to pyszne śniadanie. Z naszego przepisu zrobisz 1 większą lub dwie mniejsze 2 porcje. Czas przygotowania to około 35 minut. Zdążysz więc wyczarować śniadanie niespodziankę dla partnera/partnerki lub całej rodziny nie tylko w weekend, ale i na co dzień, przed pracą.

Przygotowanie

Przygotowywanie ciasta na naleśnik dutch baby

Rozgrzej piekarnik do 200°C i ustaw termoobieg. Do patelni żaroodpornej włóż masło i wstaw ją do pieca na około 5-8 minut (aż masło zacznie się delikatnie przypalać).

Miksowanie składników na naleśnik holenderski

Składniki na ciasto na dutch baby zmiksuj i wylej na gorącą patelnię.

Dodawanie zmiksowanych składników do masła z piekarnika – jeden z kroków przygotowania naleśnika dutch baby

Wstaw naleśnik holenderski do pieca na 20-25 minut.

Dodawanie groszku do dutch baby

Po tym czasie wyjmij dutch baby z piekarnika, na wierzchu ułóż kulkę burraty, plastry szynki, pomidorki i rozmrożony groszek Bonduelle.

Polewanie oliwą – jeden z kroków przygotowania naleśnika holenderskiego z groszkiem i burratą

Dodaj sól i pieprz do smaku. Polej całość oliwą i skrop sokiem z cytryny. Na koniec ułóż liście mięty dla ozdoby i posyp naleśnik holenderski startą skórką z cytryny. To nada daniu lekkości i cudownego, świeżego, pobudzającego aromatu.

Gotowy naleśnik dutch baby z burratą i groszkiem

Tak przygotowanego duch baby nie trzeba już podpiekać w piekarniku, co znacznie przyspiesza przygotowanie go z rana. Mimo to danie wygląda imponująco, jakby wyszło spod ręki holenderskiego mistrza kuchni. Z pewnością zachwyci solenizanta czy bliską osobę, której chcesz zrobić poranną niespodziankę

•ᴗ• Naleśnik holenderski dutch baby z burratą i groszkiem

Naleśnik inaczej – holenderski dutch baby

Dutch baby, czyli naleśnik holenderski (nazywany też czasem naleśnikiem niemieckim, Bismarckiem, holenderskim puffem czy Hootenanny) to rodzaj dania idealnego na śniadanie, ciepłą kolację lub lunch do pracy. Smakuje dobrze na zimno i na ciepło. W przeciwieństwie do większości naleśników, nie przygotowuje się go smażąc ciasto na patelni. Zamiast tego jest pieczony w piekarniku.

Naleśnik holenderski swoim wyglądem nie przypomina znanych nam polskich naleśników (cienkich, wzorowanych na francuskich crêpe). Jest grubszy i bardziej puszysty, dlatego często kojarzy się z omletem lub naleśnikiem amerykańskim (pankake).

Dutch baby – z czym to się je?

Dutch baby może być przygotowywany na słono i na słodko. Rodzaj dodatków zależy głównie od inwencji przygotowującego. Dodatki nie są zawijane w naleśnik, ani dodawane bezpośrednio do ciasta (jak w przypadku omletów francuskich). Posypuje się nimi wierzch już upieczonego naleśnika. Czasem dodatkowo zapieka całość w piekarniku.

Napisz komentarz

Oceń przepis:
Świeży szpinak na pikantnie - Krok 5

Świeży szpinak na pikantnie

Pasta z białej fasoli z kolorowym pieprzem

Pasta z białej fasoli z kolorowym pieprzem

Chleb żytni na zakwasie z soczewicą

Chleb żytni na zakwasie z soczewicą

Zobacz więcej takich przepisów