Your browser does not support JavaScript! Omlet ze szpinakiem, kozim serem i pieczarkami - Najlepszy przepis - Warzywne Inspiracje

Składniki

Kup online w swoim ulubionym sklepie

Przygotowanie

1

Omlet ze szpinakiem, kozim serem i pieczarkami - Krok 1

Na patelni rozgrzewamy łyżeczkę masła, wrzucamy kulki siekanego szpinaku i smażymy, aż się w pełni rozmrożą (około 5 minut).

2

Omlet ze szpinakiem, kozim serem i pieczarkami - Krok 2

W tym czasie szatkujemy dymkę i kroimy pieczarki w cienkie plastry.

3

Omlet ze szpinakiem, kozim serem i pieczarkami - Krok 3

Gdy szpinak się rozmrozi, dodajemy pieczarki, dymkę, kozi ser i miód. Doprawiamy solą i pieprzem. Smażymy, aż pieczarki nieco zmiękną (kolejne 5-7 minut). Przekładamy farsz do miseczki.

4

Omlet ze szpinakiem, kozim serem i pieczarkami - Krok 4

W oddzielnej misce rozbijamy jajka, dodajemy sól i rozkłócamy widelcem.

Rozgrzewamy na małej patelni łyżeczkę masła i wlewamy jajka. Smażymy z jednej strony, a następnie przekładamy na drugą stronę. Układamy na talerzu i na wierzch wykładamy połowę farszu. Te same czynności powtarzamy przy drugim omlecie.

:)

Omlet ze szpinakiem, kozim serem i pieczarkami

www.warzywneinspiracje.pl
Autor: Tosia i Śliwka

Czy wiesz, że...

Szpinak, którego drugie imię, wskazujące na jego pochodzenie, to “Trawa Persji”, przybył do Europy ponad tysiąc lat temu. Ok. IX wieku Arabowie przywieźli szpinak do Hiszpanii. Stamtąd wyruszył do Francji, Włoch i Anglii. Lecz dopiero w wieku XIX za sprawą amerykańskich farmerów szpinak stał się popularną rośliną uprawną. Dzisiaj, dzięki niskim kosztom uprawy, szpinak dostępny jest przez cały rok. Podobnie jak brokuły warzywo to nie występuje w stanie dzikim. (więcej)

Napisz komentarz

Oceń przepis:

Warzywne Inspiracje

Warzywne Inspiracje to miejsce tworzone przez Bonduelle i blogerów kulinarnych. Jako miłośnicy różnorodnej kuchni opartej o produkty roślinne wierzymy, że każdy znajdzie tu swoje ulubione przepisy.

Zobacz więcej

Kup produkty Bonduelle online w swoim ulubionym sklepie.

Przejdź do sklepu