Your browser does not support JavaScript!

Składniki

Kup online w swoim ulubionym sklepie

Przygotowanie

1

Zapiekanka chlebowa z kurczakiem i szpinakiem - Krok 1

Na patelni rozgrzewamy olej, wrzucamy szpinak i rozmrażamy.

2

Zapiekanka chlebowa z kurczakiem i szpinakiem - Krok 2

Dodajemy mięso, doprawiamy solą, pieprzem, suszonym oregano. Smażymy przez około 5 minut, aż mięso przestanie być surowe.

3

Zapiekanka chlebowa z kurczakiem i szpinakiem - Krok 3

Pomidory kroimy w plastry.

4

Zapiekanka chlebowa z kurczakiem i szpinakiem - Krok 4

Formę do pieczenia smarujemy masłem. Układamy 6 kromek chleba, na nich kładziemy plastry pomidorów, zawartość patelni, osączoną fasolę, porwane listki bazylii i 6 plastrów sera. Przykrywamy pozostałymi kromkami chleba. Jajka rozkłócamy z mlekiem, doprawiamy do smaku solą i pieprzem. Powstały sos wylewamy na zapiekankę. Pieczemy w temp. 180℃ przez pół godziny. Na 10 minut przed końcem na wierzchu układamy pozostały ser.

:)

Zapiekanka chlebowa z kurczakiem i szpinakiem

www.warzywneinspiracje.pl
Autor: Malwina Bareła

Czy wiesz, że...

Ojczyzną fasoli jest Ameryka. Wyróżnia się nawet do 90 gatunków fasoli. Te najpopularniejsze rozróżnia się po wielkości, kolorze oraz pochodzeniu: teksańska czerwona fasola, brazylijska czarna fasola, francuska biała fasola Coco, włoskie Borlotti i Cannellini. Liczne jej gatunki zostały rozpowszechnione na całym świecie dzięki Krzysztofowi Kolumbowi i odkryciu przez niego Ameryki w XV wieku. (więcej)

Napisz komentarz

Oceń przepis:

Warzywne Inspiracje

Warzywne Inspiracje to miejsce tworzone przez Bonduelle i blogerów kulinarnych. Jako miłośnicy różnorodnej kuchni opartej o produkty roślinne wierzymy, że każdy znajdzie tu swoje ulubione przepisy.

Zobacz więcej

Kup produkty Bonduelle online w swoim ulubionym sklepie.

Przejdź do sklepu