Your browser does not support JavaScript! Biała kiełbasa z sałatką fasolową na ciepło - Najlepszy przepis - Warzywne Inspiracje

Składniki

Kup online w swoim ulubionym sklepie

Przygotowanie

1

Biała kiełbasa z sałatką fasolową na ciepło - Krok 1

Białą kiełbasę układamy w naczyniu żaroodpornym. Wstawiamy ją do piekarnika nagrzanego do 200°C i pieczemy przez około 30-40 minut.

2

Biała kiełbasa z sałatką fasolową na ciepło - Krok 2

Gdy kiełbasa się piecze, przygotowujemy sałatkę fasolową. Cebulę i czosnek drobno siekamy. Oliwki kroimy na pół. Oczyszczoną paprykę kroimy w niedużą kostkę.

3

Biała kiełbasa z sałatką fasolową na ciepło - Krok 3

Na patelni rozgrzewamy olej, wrzucamy cebulę i czosnek. Smażymy przez 3-4 minuty.

4

Biała kiełbasa z sałatką fasolową na ciepło - Krok 4

Dokładamy paprykę, smażymy przez kolejne 5-7 minut.

5

Biała kiełbasa z sałatką fasolową na ciepło - Krok 5

Fasolę osączamy, płuczemy na sicie i dokładamy na patelnię. Dodajemy oliwki, sok z cytryny, sól i pieprz do smaku. Mieszamy i podgrzewamy przez 3 minuty. Pod koniec do fasoli dodajemy porwane listki bazylii. Upieczoną białą kiełbasę podajemy z dodatkiem sałatki fasolowej na ciepło.

:)

Biała kiełbasa z sałatką fasolową na ciepło

www.warzywneinspiracje.pl
Autor: Malwina Bareła

Czy wiesz, że...

Ojczyzną fasoli jest Ameryka. Wyróżnia się nawet do 90 gatunków fasoli. Te najpopularniejsze rozróżnia się po wielkości, kolorze oraz pochodzeniu: teksańska czerwona fasola, brazylijska czarna fasola, francuska biała fasola Coco, włoskie Borlotti i Cannellini. Liczne jej gatunki zostały rozpowszechnione na całym świecie dzięki Krzysztofowi Kolumbowi i odkryciu przez niego Ameryki w XV wieku. (więcej)

Napisz komentarz

Oceń przepis:

Warzywne Inspiracje

Warzywne Inspiracje to miejsce tworzone przez Bonduelle i blogerów kulinarnych. Jako miłośnicy różnorodnej kuchni opartej o produkty roślinne wierzymy, że każdy znajdzie tu swoje ulubione przepisy.

Zobacz więcej

Kup produkty Bonduelle online w swoim ulubionym sklepie.

Przejdź do sklepu