Your browser does not support JavaScript! Fasolka szparagowa żółta z migdałami i fetą - Najlepszy przepis - Warzywne Inspiracje

Składniki

Kup online w swoim ulubionym sklepie

Przygotowanie

1

Fasolka szparagowa żółta z migdałami i fetą - Krok 1

Wsypujemy ziarna kolendry do moździerza, tłuczemy i rozgniatamy.

2

Fasolka szparagowa żółta z migdałami i fetą - Krok 2

Na suchej patelni prażymy migdały i ziarna sezamu, aż zbrązowieją. Odsypujemy do miseczki na później.

3

Fasolka szparagowa żółta z migdałami i fetą - Krok 3

Na patelni rozgrzewamy łyżkę oliwy i wrzucamy fasolkę szparagową. Smażymy kilka minut do pełnego rozmrożenia i rozgrzania.

4

Fasolka szparagowa żółta z migdałami i fetą

Posypujemy fasolkę migdałami, sezamem i kolendrą. Doprawiamy solą i pieprzem. Mieszamy. Ser feta dzielimy w rękach na małe kawałki i posypujemy nim fasolkę. Podajemy na ciepło.

:)

www.warzywneinspiracje.pl
Autor: Tosia i Śliwka

Czy wiesz, że...

Fasolka szparagowa pochodzi z Ameryki, gdzie jest hodowana od ponad 7000 lat. Jej pierwsze ślady uprawy znaleziono na obszarze dzisiejszych stanów Utah i Arizona w Stanach Zjednoczonych, ale szeroko uprawiano ją także w krajach Ameryki Środkowej i Południowej jak Meksyk, Peru, Boliwia czy Ekwador. Do Europy dotarła za sprawą hiszpańskich żeglarzy, gdzie spopularyzowała się dopiero w XVI wieku, głównie we Francji, gdzie ceniono ją ze względu na jej właściwości odżywcze. Obecnie uprawiana jest w prawie wszystkich krajach świata. W Polsce występują dwie odmiany fasolki szparagowej – delikatna żółta oraz bardziej wyrazista w smaku zielona. (więcej)

Napisz komentarz

Oceń przepis:

Warzywne Inspiracje

Warzywne Inspiracje to miejsce tworzone przez Bonduelle i blogerów kulinarnych. Jako miłośnicy różnorodnej kuchni opartej o produkty roślinne wierzymy, że każdy znajdzie tu swoje ulubione przepisy.

Zobacz więcej

Kup produkty Bonduelle online w swoim ulubionym sklepie.

Przejdź do sklepu