Your browser does not support JavaScript!

Składniki

Kup online w swoim ulubionym sklepie

Przygotowanie

1

Fasolka w ostrym sosie pomidorowym na polencie - Krok 1

Zaczynamy od polenty. Zagotowujemy mleko, a gdy zacznie wrzeć, dodajemy kaszkę kukurydzianą i zmniejszamy ogień. Cały czas mieszamy przez około 3 minuty, aż zgęstnieje. Dodajemy suszony tymianek, mieszamy i odstawiamy.

2

Fasolka w ostrym sosie pomidorowym na polencie - Krok 2

W garnku rozgrzewamy przecier pomidorowy. Dodajemy ocet balsamiczny, cukier, cynamon, oregano. Solimy i pieprzymy. Sprawdzamy smak i w razie czego dodajemy jeszcze niezbędnych składników. Dodajemy fasolkę do sosu, mieszamy i podgrzewamy.

Polentę układamy na dwóch talerzach. Robimy wgłębienia w środku. We wgłębieniach umieszczamy fasolkę.

:)

Fasolka w ostrym sosie pomidorowym na polencie

www.warzywneinspiracje.pl
Autor: Tosia i Śliwka

Czy wiesz, że...

Ojczyzną fasoli jest Ameryka. Wyróżnia się nawet do 90 gatunków fasoli. Te najpopularniejsze rozróżnia się po wielkości, kolorze oraz pochodzeniu: teksańska czerwona fasola, brazylijska czarna fasola, francuska biała fasola Coco, włoskie Borlotti i Cannellini. Liczne jej gatunki zostały rozpowszechnione na całym świecie dzięki Krzysztofowi Kolumbowi i odkryciu przez niego Ameryki w XV wieku. (więcej)

Napisz komentarz

Oceń przepis:

Warzywne Inspiracje

Warzywne Inspiracje to miejsce tworzone przez Bonduelle i blogerów kulinarnych. Jako miłośnicy różnorodnej kuchni opartej o produkty roślinne wierzymy, że każdy znajdzie tu swoje ulubione przepisy.

Zobacz więcej

Kup produkty Bonduelle online w swoim ulubionym sklepie.

Przejdź do sklepu