Your browser does not support JavaScript! Fish & chips z dorsza na purée z groszku zielonego - Najlepszy przepis - Warzywne Inspiracje

Składniki

Kup online w swoim ulubionym sklepie

Przygotowanie

1

Fish & chips z dorsza na purée z groszku zielonego - Krok 1

Ziemniaki obieramy i kroimy na frytki.

2

Fish & chips z dorsza na purée z groszku zielonego - Krok 2

Mieszamy jajko, mąkę, mleko, 1 łyżkę soku z cytryny oraz sól i pieprz. Powinniśmy otrzymać gęste ciasto naleśnikowe. W razie potrzeby można dodać więcej mąki.

3

Fish & chips z dorsza na purée z groszku zielonego - Krok 3

Gotujemy groszek według przepisu na opakowaniu. Odcedzamy. Miksujemy, dodając pozostałą łyżkę soku z cytryny oraz śmietanę. Doprawiamy solą i pieprzem.

4

Fish & chips z dorsza na purée z groszku zielonego - Krok 4

Rozgrzewamy olej na głębokiej patelni. Smażymy frytki, aż będą złociste i miękkie w środku. Układamy na ręczniku papierowym, żeby pozbyć się nadmiaru tłuszczu.

5

Fish & chips z dorsza na purée z groszku zielonego - Krok 5

Rybę obtaczamy w cieście naleśnikowym. Smażymy na rozgrzanym oleju po 3 minuty z każdej strony. Podajemy rybę razem z frytkami i purée z groszku zielonego.

:)

Fish & chips z dorsza na purée z groszku zielonego

www.warzywneinspiracje.pl
Autor: Monika Rosa

Czy wiesz, że...

Groszek jest jedną z najwcześniej uprawianych przez człowieka roślin. Jego najstarsze nasiona odnaleziono w Anatolii, Iranie, Palestynie i Grecji, i uważa się, że pochodzą jeszcze z epoki kamienia. (więcej)

Napisz komentarz

Oceń przepis:

Warzywne Inspiracje

Warzywne Inspiracje to miejsce tworzone przez Bonduelle i blogerów kulinarnych. Jako miłośnicy różnorodnej kuchni opartej o produkty roślinne wierzymy, że każdy znajdzie tu swoje ulubione przepisy.

Zobacz więcej

Kup produkty Bonduelle online w swoim ulubionym sklepie.

Przejdź do sklepu