Your browser does not support JavaScript! Marokańskie danie z jednej patelni z pomidorami, oliwkami, ciecierzycą, fasolą i batatem - Najlepszy przepis - Warzywne Inspiracje

Składniki

Kup online w swoim ulubionym sklepie

Przygotowanie

1

Marokańskie danie z jednej patelni z pomidorami, oliwkami, ciecierzycą, fasolą i batatem - Krok 1

Czosnek i cebulę siekamy. Batat obieramy i kroimy w kostkę.

2

Marokańskie danie z jednej patelni z pomidorami, oliwkami, ciecierzycą, fasolą i batatem - Krok 2

Na patelni rozgrzewamy olej. Szklimy cebulę i czosnek. Dodajemy przyprawy i batat. Podsmażamy wszystko przez kilka minut, co jakiś czas mieszając. Zalewamy 3/4 szklanki wody i gotujemy pod przykryciem, aż bataty trochę zmiękną.

3

Marokańskie danie z jednej patelni z pomidorami, oliwkami, ciecierzycą, fasolą i batatem - Krok 3

Na patelnię wlewamy krojone pomidory. Gotujemy, aż pomidory odparują – około 10-15 minut. Dodajemy mix fasoli z cieciorką oraz oliwki. Gotujemy 5 minut. Danie podajemy posypane listkami kolendry. Można zjeść bez dodatków albo podać z chlebem lub ryżem.

:)

Marokańskie danie z jednej patelni z pomidorami, oliwkami, ciecierzycą, fasolą i batatem

www.warzywneinspiracje.pl
Autor: Monika Rosa

Czy wiesz, że...

Ojczyzną fasoli jest Ameryka. Wyróżnia się nawet do 90 gatunków fasoli. Te najpopularniejsze rozróżnia się po wielkości, kolorze oraz pochodzeniu: teksańska czerwona fasola, brazylijska czarna fasola, francuska biała fasola Coco, włoskie Borlotti i Cannellini. Liczne jej gatunki zostały rozpowszechnione na całym świecie dzięki Krzysztofowi Kolumbowi i odkryciu przez niego Ameryki w XV wieku. (więcej)

Napisz komentarz

Oceń przepis:

Warzywne Inspiracje

Warzywne Inspiracje to miejsce tworzone przez Bonduelle i blogerów kulinarnych. Jako miłośnicy różnorodnej kuchni opartej o produkty roślinne wierzymy, że każdy znajdzie tu swoje ulubione przepisy.

Zobacz więcej

Kup produkty Bonduelle online w swoim ulubionym sklepie.

Przejdź do sklepu