Your browser does not support JavaScript!

Przygotowanie

1

Pasztet warzywny - Krok 1

Fasolkę rozmrażamy na suchej patelni.

2

Pasztet warzywny - Krok 2

Warzywa z rosołu, fasolę cannellini z zalewą oraz ⅔ fasolki szparagowej żółtej i zielonej miksujemy na gładki mus za pomocą blendera lub malaksera.

3

Pasztet warzywny - Krok 3

Dodajemy bułkę tartą i przeciśnięty przez praskę czosnek. Doprawiamy do smaku solą, pieprzem i majerankiem. Mieszamy.

4

Pasztet warzywny - Krok 4

Dodajemy pozostałą fasolkę i jeszcze raz mieszamy.

5

Pasztet warzywny - Krok 5

Do keksówki o wymiarach ok. 11 x 22 cm skropionej oliwą i wyłożonej pergaminem przekładamy masę pasztetu i pieczemy około 45 minut w 180℃. Schładzamy przed pokrojeniem.

:)

Pasztet warzywny

www.warzywneinspiracje.pl
Autor: Małgorzata Gutral

Czy wiesz, że...

Fasolka szparagowa pochodzi z Ameryki, gdzie jest hodowana od ponad 7000 lat. Jej pierwsze ślady uprawy znaleziono na obszarze dzisiejszych stanów Utah i Arizona w Stanach Zjednoczonych, ale szeroko uprawiano ją także w krajach Ameryki Środkowej i Południowej jak Meksyk, Peru, Boliwia czy Ekwador. Do Europy dotarła za sprawą hiszpańskich żeglarzy, gdzie spopularyzowała się dopiero w XVI wieku, głównie we Francji, gdzie ceniono ją ze względu na jej właściwości odżywcze. Obecnie uprawiana jest w prawie wszystkich krajach świata. W Polsce występują dwie odmiany fasolki szparagowej – delikatna żółta oraz bardziej wyrazista w smaku zielona. (więcej)

Napisz komentarz

Oceń przepis:

Warzywne Inspiracje

Warzywne Inspiracje to miejsce tworzone przez Bonduelle i blogerów kulinarnych. Jako miłośnicy różnorodnej kuchni opartej o produkty roślinne wierzymy, że każdy znajdzie tu swoje ulubione przepisy.

Zobacz więcej

Kup produkty Bonduelle online w swoim ulubionym sklepie.

Przejdź do sklepu