Your browser does not support JavaScript!

Składniki

Kup online w swoim ulubionym sklepie

Przygotowanie

Ziemniaki, najlepiej ugotowane poprzedniego dnia, oraz cukinię ścieramy na tarce o grubych oczkach.

Do ziemniaków i cukinii dodajemy 200 g pokruszonego drobno sera feta, ziarno słonecznika, jajka, mąkę, odsączoną fasolkę szparagową, sól i pieprz do smaku. Mieszamy całość delikatnie. Jeśli ciasto jest zbyt delikatne, możemy dodać więcej mąki.

Na patelni rozgrzewamy olej do smażenia. Łyżką nakładamy porcje placków, smażymy na złoto z obu stron.

Podajemy gorące – najlepiej smakują z domowym sosem tzatziki lub posypane dodatkową porcją pokruszonego sera feta.

www.warzywneinspiracje.pl
Autor: Groszek

Czy wiesz, że...

Fasolka szparagowa pochodzi z Ameryki, gdzie jest hodowana od ponad 7000 lat. Jej pierwsze ślady uprawy znaleziono na obszarze dzisiejszych stanów Utah i Arizona w Stanach Zjednoczonych, ale szeroko uprawiano ją także w krajach Ameryki Środkowej i Południowej jak Meksyk, Peru, Boliwia czy Ekwador. Do Europy dotarła za sprawą hiszpańskich żeglarzy, gdzie spopularyzowała się dopiero w XVI wieku, głównie we Francji, gdzie ceniono ją ze względu na jej właściwości odżywcze. Obecnie uprawiana jest w prawie wszystkich krajach świata. W Polsce występują dwie odmiany fasolki szparagowej – delikatna żółta oraz bardziej wyrazista w smaku zielona. (więcej)

Napisz komentarz

Oceń przepis:

Warzywne Inspiracje

Warzywne Inspiracje to miejsce tworzone przez Bonduelle i blogerów kulinarnych. Jako miłośnicy różnorodnej kuchni opartej o produkty roślinne wierzymy, że każdy znajdzie tu swoje ulubione przepisy.

Zobacz więcej

Kup produkty Bonduelle online w swoim ulubionym sklepie.

Przejdź do sklepu