
Wegetariańskie potrawy świąteczne
- 20 min.
- łatwe
Jajka gotujemy na twardo.
Pierś z kaczki oprószamy solą i pieprzem. Na rozgrzanej patelni najpierw smażymy plastry boczku na złoty kolor. Zdejmujemy, a następnie na tej samej patelni układamy kaczkę skórką do dołu. Obok mięsa układamy zmiażdżony czosnek i smażymy po około 3-4 minuty z każdej strony. Przed końcem smażenia mięso polewamy łyżką miodu i 2 łyżkami octu winnego. Przekładamy na talerzyk i odstawiamy, by odpoczęło.
Warzywio gotujemy w lekko osolonym wrzątku nie dłużej niż 10 minut. Odsączamy i przelewamy zimną wodą.
Z octu winnego, oliwy, miodu oraz soli i pieprzu przygotowujemy sos do sałatki, energicznie mieszając do powstania lekkiej emulsji.
Wszystkie składniki sałatki (cebulę, mięso, usmażony boczek, awokado, pomidor, jajka, sałatę i ser) kroimy niezbyt drobno. Kukurydzę osączamy z zalewy. Warzywio i pozostałe składniki sałatki układamy na półmisku, jeden obok drugiego. Tak przygotowaną sałatkę polewamy sosem tuż przed podaniem.
Znana od wieków soczewica wraca do łask dzięki walorom zarówno zdrowotnym, jak i smakowym. Jest to jedna z najstarszych roślin strączkowych, a repertuar dań, które możemy z niej przygotować jest bardzo bogaty. Z powodu wysokiej zawartości białka, zalecana jest w diecie wegetariańskiej. Lista wszystkich dobroczynnych składników tej rośliny jest jednak o wiele dłuższa. (więcej)
Warzywne Inspiracje to miejsce tworzone przez Bonduelle i blogerów kulinarnych. Jako miłośnicy różnorodnej kuchni opartej o produkty roślinne wierzymy, że każdy znajdzie tu swoje ulubione przepisy.
Zobacz więcej