Your browser does not support JavaScript!

Składniki

Kup online w swoim ulubionym sklepie

Przygotowanie

1

Sałatka warzywna z fasolą i pieczarkami - Krok 1

Jajka gotujemy na twardo i pozostawiamy do ostygnięcia.

2

Sałatka warzywna z fasolą i pieczarkami - Krok 2

W garnku umieszczamy marchewkę, pietruszkę, seler i ziemniaki. Gotujemy do miękkości. Ziemniaki ugotują się najszybciej. Miękkie warzywa wyjmujemy z wody i odstawiamy do przestygnięcia.

3

Sałatka warzywna z fasolą i pieczarkami - Krok 3

Ziemniaki, marchewki, seler i pietruszkę obieramy ze skórki. Jajka obieramy ze skorupek.

4

Sałatka warzywna z fasolą i pieczarkami - Krok 4

Czerwoną fasolę osączamy na sicie i przelewamy wodą. Pieczarki odcedzamy. Por kroimy wzdłuż na 4 części i drobno siekamy. Warzywa korzeniowe, jajka oraz pieczarki również kroimy w kostkę. W misce umieszczamy jajka, pieczarki, por, ziemniaki, marchewkę, pietruszkę, seler, fasolę czerwoną. Dodajemy majonez, doprawiamy solą oraz pieprzem. Dokładnie mieszamy. Sałatkę warto odstawić do lodówki na godzinę przed podaniem.

:)

Sałatka warzywna z fasolą i pieczarkami

www.warzywneinspiracje.pl
Autor: Malwina Bareła

Czy wiesz, że...

Ojczyzną fasoli jest Ameryka. Wyróżnia się nawet do 90 gatunków fasoli. Te najpopularniejsze rozróżnia się po wielkości, kolorze oraz pochodzeniu: teksańska czerwona fasola, brazylijska czarna fasola, francuska biała fasola Coco, włoskie Borlotti i Cannellini. Liczne jej gatunki zostały rozpowszechnione na całym świecie dzięki Krzysztofowi Kolumbowi i odkryciu przez niego Ameryki w XV wieku. (więcej)

Napisz komentarz

Oceń przepis:

Warzywne Inspiracje

Warzywne Inspiracje to miejsce tworzone przez Bonduelle i blogerów kulinarnych. Jako miłośnicy różnorodnej kuchni opartej o produkty roślinne wierzymy, że każdy znajdzie tu swoje ulubione przepisy.

Zobacz więcej

Kup produkty Bonduelle online w swoim ulubionym sklepie.

Przejdź do sklepu