Your browser does not support JavaScript!

Składniki

Kup online w swoim ulubionym sklepie

Przygotowanie

1

Tortilla z ziemniakami, pieczarkami i groszkiem - Krok 1

Ziemniaki gotujemy w lekko osolonym wrzątku 15 minut od chwili zagotowania. Można użyć też wcześniej ugotowanych ziemniaków, co przyspieszy przygotowanie dania.

2

Tortilla z ziemniakami, pieczarkami i groszkiem - Krok 2

Pieczarki przesmażamy na łyżce oliwy na złoty kolor.

3

Tortilla z ziemniakami, pieczarkami i groszkiem - Krok 3

Ugotowane ziemniaki lekko rozgniatamy widelcem i dokładnie mieszamy z rozkłóconymi jajkami. Dodajemy pieczarki i osączony z zalewy groszek. Doprawiamy solą, pieprzem i tymiankiem.

4

Tortilla z ziemniakami, pieczarkami i groszkiem - Krok 4

Masę dzielimy na dwie części i wylewamy na średnio rozgrzaną patelnię o średnicy ok. 20 cm z oliwą. Potrząsając patelnią, by tortilla nie przywarła do dna, smażymy, aż jajka w połowie będą ścięte.

5

Tortilla z ziemniakami, pieczarkami i groszkiem - Krok 5

Tortillę zsuwamy na pokrywkę i zdecydowanym ruchem przerzucamy na patelnię, dosmażając drugą stronę. Gotowa tortilla jest ścięta, ale wciąż wilgotna w środku. Drugą porcję wykonujemy w ten sam sposób.

:)

Tortilla z ziemniakami, pieczarkami i groszkiem

www.warzywneinspiracje.pl
Autor: Małgorzata Gutral

Czy wiesz, że...

W Bonduelle wiemy, jak ważne jest dbanie o zdrowie i planetę, dlatego nasz Groszek Tradycyjny jest Bez pozostałości pestycydów. Oferujemy naszym konsumentom podwójną gwarancję Bonduelle: dbanie o najwyższą jakość naszych warzyw i zobowiązanie do promowania zrównoważonego rolnictwa, aby jak najlepiej wykorzystać naturę, nie szkodząc jej. (więcej)

Napisz komentarz

Oceń przepis:

Warzywne Inspiracje

Warzywne Inspiracje to miejsce tworzone przez Bonduelle i blogerów kulinarnych. Jako miłośnicy różnorodnej kuchni opartej o produkty roślinne wierzymy, że każdy znajdzie tu swoje ulubione przepisy.

Zobacz więcej

Kup produkty Bonduelle online w swoim ulubionym sklepie.

Przejdź do sklepu