Your browser does not support JavaScript!

Składniki

Kup online w swoim ulubionym sklepie

Przygotowanie

1

Zupa ogórkowa z zielonymi warzywami - Krok 1

Cukinię, kalarepę i por kroimy w kostkę i przesmażamy na połowie oliwy. Gdy warzywa zaczną mięknąć, zalewamy je bulionem i gotujemy do miękkości około 20 minut.

2

Zupa ogórkowa z zielonymi warzywami - Krok 2

Ogórki ścieramy na tarce do jarzyn.

3

Zupa ogórkowa z zielonymi warzywami - Krok 3

Gdy warzywa w zupie są już miękkie, dodajemy starte ogórki oraz osączoną z zalewy fasolkę szparagową. Doprawiamy majerankiem i gotujemy jeszcze 5 minut.

4

Zupa ogórkowa z zielonymi warzywami - Krok 4

Fasolę zabielamy śmietaną i dodajemy posiekaną natkę pietruszki.

:)

Zupa ogórkowa z zielonymi warzywami

www.warzywneinspiracje.pl
Autor: Małgorzata Gutral

Czy wiesz, że...

Fasolka szparagowa pochodzi z Ameryki, gdzie jest hodowana od ponad 7000 lat. Jej pierwsze ślady uprawy znaleziono na obszarze dzisiejszych stanów Utah i Arizona w Stanach Zjednoczonych, ale szeroko uprawiano ją także w krajach Ameryki Środkowej i Południowej jak Meksyk, Peru, Boliwia czy Ekwador. Do Europy dotarła za sprawą hiszpańskich żeglarzy, gdzie spopularyzowała się dopiero w XVI wieku, głównie we Francji, gdzie ceniono ją ze względu na jej właściwości odżywcze. Obecnie uprawiana jest w prawie wszystkich krajach świata. W Polsce występują dwie odmiany fasolki szparagowej – delikatna żółta oraz bardziej wyrazista w smaku zielona. (więcej)

Napisz komentarz

Oceń przepis:

Warzywne Inspiracje

Warzywne Inspiracje to miejsce tworzone przez Bonduelle i blogerów kulinarnych. Jako miłośnicy różnorodnej kuchni opartej o produkty roślinne wierzymy, że każdy znajdzie tu swoje ulubione przepisy.

Zobacz więcej

Kup produkty Bonduelle online w swoim ulubionym sklepie.

Przejdź do sklepu