Your browser does not support JavaScript!

Składniki

Kup online w swoim ulubionym sklepie

Przygotowanie

1

Sałatka warzywna z buraczkami - Krok 1

Warzywa myjemy, umieszczamy w garnku i zalewamy wodą. Gotujemy do miękkości, studzimy i obieramy.

2

Sałatka warzywna z buraczkami - Krok 2

Jajka gotujemy na twardo, studzimy, obieramy.

3

Sałatka warzywna z buraczkami - Krok 3

Warzywa i jajka kroimy w niedużą kostkę i umieszczamy w misce. Dodajemy buraczki.

4

Sałatka warzywna z buraczkami - Krok 4

Składniki sałatki mieszamy z kilkoma łyżkami majonezu, doprawiamy do smaku solą i pieprzem. Przed podaniem sałatkę warto schłodzić w lodówce.

:)

Sałatka warzywna z buraczkami

www.warzywneinspiracje.pl
Autor: Malwina Bareła

Czy wiesz, że...

Podobnie jak jego kuzynka botwina, wszystkie znane odmiany buraka pochodzą od buraka dziekiego, który do dzisiaj rośnie przy wybrzeżach Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego, a także w rejonach Morze Kaspijskiego i Czarnego. Pierwsze wzmianki o buraku pojawiają się już w VII wieku p.n.e. w pismach z Babilonii. Kolejne uprawy buraka pojawiały się w Grecji i starożytnym Rzymie. (więcej)

Napisz komentarz

Oceń przepis:

Warzywne Inspiracje

Warzywne Inspiracje to miejsce tworzone przez Bonduelle i blogerów kulinarnych. Jako miłośnicy różnorodnej kuchni opartej o produkty roślinne wierzymy, że każdy znajdzie tu swoje ulubione przepisy.

Zobacz więcej

Kup produkty Bonduelle online w swoim ulubionym sklepie.

Przejdź do sklepu

Sałatka na wiele okazji

Klasyczną sałatkę jarzynową przyrządza się w wielu polskich domach. Robi się ją z jarzyn, które pozostały po rosole, albo specjalnie na różne okazje. Nie ma uniwersalnego, najlepszego przepisu na tę sałatkę. Swój najlepszy przepis ma po prostu każda gospodyni. Czasem klasyczna sałatka z jarzyn ma w składzie cebulę, czasem kukurydzę albo groszek. Kilka składników jest jednak stałych – ziemniaki, jajko, marchewka. Dziś, w czasach dbałości o niskokaloryczne posiłki, majonez łączy się w klasycznej sałatce zazwyczaj z jogurtem. 

Kolorowo na stole

Zdarza się jednak, że przepis na tradycyjną sałatkę ulegnie modyfikacji. Coraz więcej osób stosuje dietę wegańską. Specjalnie dla nich powstała receptura, która nieco odbiega od przepisu na tradycyjną sałatkę jarzynową. W skład takiej wegańskiej sałatki jarzynowej, zamiast majonezu, wchodzi naturalny napój sojowy. Warzywa pozostają oczywiście niezmienne. Z kolei w zielonej sałatce jarzynowej jako sos stosuje się oliwę z oliwek. Bardziej kolorowo robi się na stole, gdy podamy gościom warzywną sałatkę z dodatkiem buraczków. To mocno zmodyfikowany przepis na tradycyjną sałatkę. Niezależnie od składników, wielbiciele tej potrawy zawsze znajdą coś dla siebie.