Your browser does not support JavaScript! Tartaletki ze szpinakiem i gorgonzolą - Najlepszy przepis - Warzywne Inspiracje

Składniki

  • 1 opakowanie Mrożonego szpinaku Bonduelle

  • 100 g gorgonzoli

  • 2 ząbki czosnku

  • 2 łyżki masła

  • 2 łyżki gęstej śmietany

  • 1 opakowanie ciasta francuskiego

  • 1 duże jajko

  • Sól, pieprz

Kup online w swoim ulubionym sklepie

Przygotowanie

1

Tartaletki ze szpinakiem i gorgonzolą - Krok 1

Szpinak umieścić w garnku i rozmrozić, mieszając. Dodać przeciśnięty przez praskę ząbek czosnku i łyżkę masła, chwilę podsmażać. Przyprawić solą i pieprzem.

2

Tartaletki ze szpinakiem i gorgonzolą - Krok 2

Zdjąć z ognia, dodać śmietanę i duże jajko, wymieszać.

Ciasto francuskie rozwinąć, pokroić na kwadraty mniej więcej 2 razy większe od wymiarów kokilek, które będziemy używali. Każdy kwadrat ułożyć w wysmarowanej masłem kokilce, brzegi wywinąć na zewnątrz. Wsadzić na ok. 7 minut do nagrzanego do 200℃ piekarnika.

4

Tartaletki ze szpinakiem i gorgonzolą - Krok 3

Na podpieczone ciasto wyłożyć szpinak, na wierzch pokruszyć gorgonzolę. Zapiekać 15-20 minut, aż brzegi ciasta będą złote.

:)

Tartaletki ze szpinakiem i gorgonzolą

www.warzywneinspiracje.pl
Autor: Magda Kucharzy

Czy wiesz, że...

Szpinak, którego drugie imię, wskazujące na jego pochodzenie, to “Trawa Persji”, przybył do Europy ponad tysiąc lat temu. Ok. IX wieku Arabowie przywieźli szpinak do Hiszpanii. Stamtąd wyruszył do Francji, Włoch i Anglii. Lecz dopiero w wieku XIX za sprawą amerykańskich farmerów szpinak stał się popularną rośliną uprawną. Dzisiaj, dzięki niskim kosztom uprawy, szpinak dostępny jest przez cały rok. Podobnie jak brokuły warzywo to nie występuje w stanie dzikim. (więcej)

Napisz komentarz

Oceń przepis:

Warzywne Inspiracje

Warzywne Inspiracje to miejsce tworzone przez Bonduelle i blogerów kulinarnych. Jako miłośnicy różnorodnej kuchni opartej o produkty roślinne wierzymy, że każdy znajdzie tu swoje ulubione przepisy.

Zobacz więcej

Kup produkty Bonduelle online w swoim ulubionym sklepie.

Przejdź do sklepu