Zacznij od przygotowania składników. Podana przez nas lista, wystarczy na 2-3 porcje cannelloni.
Składniki na nadzienie musisz zblendować na w miarę gładką, jednorodną masę. Następnie przejdź do przygotowania samego cannelloni.
Makaron wrzuć do gotującej się, osolonej wody. Gotuj go przez 6 minut, odcedź i odstaw do ostudzenia.
Następnie pokrój cukinię w cienkie plastry. Ułatwi ci to obieraczka. Środek cukinii z pestkami odłóż jednak do osobnego naczynia. Możesz wykorzystać te resztki do innego dania np. zupy z cukinii z parmezanem czy zapiekanki z kaszą i kurczakiem.
Oliwki i suszone pomidory pokrój drobno i wymieszaj. Posiekaj też pietruszkę, ale nie dodawaj jej do mieszanki z pomidorów i oliwek.
Rozgrzej piekarnik do 180°C i ustaw na termoobieg. Na papierze do pieczenia ułóż kawałek folii spożywczej. Na to plasterki cukinii, w taki sposób, by nachodziły na siebie. Dopraw solą i pieprzem i skrop oliwą.
Gotowy, zblendowany krem z fasolki i ricotty włóż do rękawa z tylką i wyciśnij w poprzek ułożonych cukinii (zostawiając ok. 1 cm wolnej przestrzeni na dole).
Na to połóż ugotowane plastry lazani, aby przykryły krem i wyciśnij kolejną warstwę fasolowo-ricottowej masy.
Na wierzch połóż posiekane oliwki i pomidory (odrobinę możesz zostawić na później, do przyozdobienia canelloni).
Delikatnie ściągnij folię, a „rolkę” cannelloni przełóż ostrożnie razem z papierem na blachę do pieczenia. Posyp z wierzchu parmezanem i resztką pomidorków i oliwek. Piecz 18 minut.
Następnie na patelni roztop masło. Dodaj do niego posiekany czosnek i krewetki. Smaż mniej więcej 6 minut, co chwila je przewracając. Na koniec, gdy krewetki się zarumienią, dodaj siekaną pietruszkę.
Napisz komentarz